Як вибрати крем з spf та як ним користуватися

Сонцезахисний крем має вирішальне значення в денному догляді за шкірою. Незалежно від того, чи виходите ви на вулицю на кілька годин, чи відпочиваєте на пляжі, необхідно наносити правильний сонцезахисний крем, щоб захистити шкіру від шкідливих сонячних променів. Отже, як вибрати сонцезахисний крем? На що потрібно звертати увагу при покупці? Ми допоможемо вам у цьому розібратися.

Через постійний вплив ультрафіолетового випромінювання шкіра стає вразливою до кількох проблем. Це може викликати пошкодження шкіри, зморшки, сонячні опіки і навіть рак шкіри . Оскільки ми не можемо уникнути виходу на вулицю, найкраще захищати шкіру сонцезахисним кремом.

Якщо Ви не знаєте, як правильно вибрати сонцезахисний крем, ця стаття для Вас. У цій статті ми надамо Вам ідеальний посібник з вибору сонцезахисного крему. Читайте далі.

Як працює сонцезахисний крем?


Сонцезахисний крем в першу чергу працює шляхом блокування та поглинання УФ-променів за допомогою різних фізичних та хімічних частинок.

У той час як фізичні частинки, такі як оксид цинку і діоксид титану, допомагають відбивати УФ-випромінювання від шкіри, хімічні інгредієнти сонцезахисного крему вступають в реакцію з випромінюванням до того, як воно проникне в шкіру. Вони також поглинають сонячні промені і вивільняють енергію у вигляді тепла (2).

Як зазначалося вище, вибір правильного сонцезахисного засобу може мати велике значення для Вашого режиму догляду за шкірою. У наступному розділі ми перерахували фактори, які необхідно враховувати, перш ніж вибрати правильний сонцезахисний крем.

Як вибрати правильний сонцезахисний крем?


При виборі сонцезахисного крему важливо враховувати будь-які алергії, які у вас можуть бути на конкретні інгредієнти, його безпеку і потенційну токсичність. Ви також повинні переконатися, що інгредієнти сонцезахисного крему не порушують ваш гормональний баланс.

Розглянемо SPF (сонцезахисний фактор)

SPF – це насамперед показник того, скільки ультрафіолетових променів може відфільтрувати сонцезахисний крем. Використання сонцезахисного крему з SPF не менше 15 допоможе захистити Вас від щоденного впливу УФ-променів.Однак більшість дерматологів рекомендують використовувати сонцезахисний крем з SPF не менше 30, оскільки він блокує близько 97 відсотків УФ-променів (SPF 15 може блокувати лише 93 відсотки УФ-променів).Переконайтеся, що ви наносите достатню кількість сонцезахисного крему на різні відкриті ділянки шкіри щодня. Це особливо важливо в ті дні, коли Ви, ймовірно, проведете тривалий час на відкритому повітрі

Шукайте активні інгредієнти

Перевірте активні інгредієнти сонцезахисного крему. Шукайте формули, які містять діоксид титану, оксид цинку та авобензон.Переконайтеся, що ви уникаєте сонцезахисних засобів з вітаміном А (який зазвичай називають ретинілпальмітатом). Вважається, що вітамін А збільшує частоту виникнення пухлин шкіри.

Обирайте сонцезахисний крем з широким спектром SPF


Виберіть сонцезахисний крем з широким спектром дії та SPF від 30 до 50. Він допомагає краще захистити шкіру від сонячних опіків і пошкоджень. Він також краще допомагає запобігти UVA-випромінюванню.Можливо, вам слід уникати продуктів з дуже високим SPF (понад 50). Часто вважається, що такі засоби не забезпечують додаткового захисту, а також є дорогими.

Склад сонцезахисного крему.

Формула сонцезахисного крему зазвичай відноситься до формату доставки сонцезахисного крему і впливає на те, як він відчувається і виглядає на шкірі людини. На ринку доступні три найпоширеніші формули сонцезахисного крему. Хоча кожна з цих форм має свої переваги, всі вони можуть забезпечити захист від сонця при правильному використанні:

  • Сонцезахисні спреї

Вони ідеально підходять для нанесення сонцезахисного крему у важкодоступні місця на тілі. Вони є хорошим варіантом для тих, у кого багато волосся на тілі. Однак переконайтеся, що не вдихаєте спрей під час нанесення.

  • Сонцезахисні лосьйони

Це одні з найбільш поширених і зволожуючих сонцезахисних засобів. Вони доступні в декількох варіантах, щоб задовольнити різні типи шкіри.

  • Сонцезахисні палички

Це одні з найбільш портативних і менш брудних варіантів. Ви можете використовувати їх, наносячи на шкіру і втираючи. Вони є зручним варіантом і особливо підходять для подорожей. Вони мають мінімальні шанси витікання.

Загалом, всі сонцезахисні засоби мають термін придатності три роки. Зберігайте їх у прохолодному та сухому місці для досягнення найкращих результатів.

Враховуйте свій рівень перебування на сонці

Ще одним важливим фактором, який слід враховувати при виборі сонцезахисного крему, є рівень впливу сонця. Наприклад, ви повинні враховувати, як довго ви будете перебувати на сонці, наскільки сильним є сонце, і які види діяльності ви будете виконувати, перебуваючи на сонці.

Як правило, сила сонця вимірюється за допомогою ультрафіолетового (УФ) індексу, який коливається від 1 (низький) до 11+ (екстремальний). Ці ультрафіолетові промені найсильніші з 10 ранку до 16 години дня, а коли УФ-індекс дорівнює 8 або вище, наша незахищена шкіра може згоріти за 15 хвилин або менше. Залежно від рівня вашого перебування на сонці, ось що вам потрібно вибрати в якості сонцезахисного крему:

На відкритому повітрі: Якщо ви перебуваєте на відкритому повітрі протягом тривалого періоду (дві години або більше), обирайте сонцезахисний крем з SPF 30 або вище, залежно від кольору вашої шкіри.
Спорт/плавання: Якщо ви збираєтеся займатися спортом на відкритому повітрі або у воді, найкраще вибрати сонцезахисний крем, стійкий до поту або води. Вибирайте сонцезахисний крем із SPF 30 або вище, залежно від кольору шкіри, і наносьте його кожні 40-60 хвилин.
Пов’язано: 13 переваг плавання та вправ для фітнесу для здоров’я
Кожен день: У звичайні дні, коли ви будете перебувати на сонці і в тіні, обов’язково наносьте сонцезахисний крем з принаймні SPF 15.
Крім вибору правильного сонцезахисного крему, є кілька інших кроків, які ви можете зробити, щоб захистити свою шкіру від пошкодження сонцем. Деякі з них перераховані нижче.

Інші способи захисту шкіри від сонця

  1. Обмежте перебування на сонці
    Коли ви виходите на вулицю, намагайтеся обмежити свій прямий вплив сонця, шукаючи тінь в тій чи іншій формі.
  2. Прикривайтеся
    Одягайтеся належним чином, а також носіть крислатий капелюх, щоб максимально захистити шкіру від сонця. Захищайте очі сонцезахисними окулярами, які відбивають шкідливі промені.
  3. Носіть парасольку
    Якщо вам потрібно вийти на сонце, найкраще мати при собі парасольку, щоб залишатися добре захищеним.
  4. Завжди наносьте сонцезахисний крем незалежно від пори року.

Якщо ви в купальнику, нанесіть близько двох столових ложок сонцезахисного крему на відкриті частини тіла. Якщо ви використовуєте сонцезахисний спрей, переконайтеся, що він рівномірно розподілений по всьому тілу.

Нанесіть сонцезахисний крем на всі відкриті частини тіла, включаючи обличчя, руки, ноги, вуха, шию і верхню частину голови (якщо шкіра відкрита).


Обов’язково нанесіть базовий шар SPF 15 або 30 на всі відкриті частини тіла щонайменше за півгодини до виходу на сонце. Повторно наносите кожні дві години.

Обов’язково наносьте сонцезахисний крем після надмірного потовиділення, плавання або витирання рушником. Завжди дотримуйтесь інструкцій на етикетці щодо повторного нанесення.

Врахування типу Вашої шкіри також є важливим аспектом вибору правильного сонцезахисного засобу. У наступному розділі ви дізнаєтеся про найкращі сонцезахисні засоби для чутливої або схильної до акне шкіри.

Який сонцезахисний крем найкраще підходить для чутливої або схильної до акне шкіри?


Схильна до акне шкіра

Відомо, що сонцезахисні засоби забивають пори. Тому дуже важливо вибирати для обличчя безмасляні формули. Можна використовувати некомедогенні сонцезахисні засоби (які не містять інгредієнтів, що закупорюють пори шкіри).

Суха шкіра

Для сухої шкіри можна обрати зволожуючі креми з сонцезахисним фільтром або сонцезахисні креми, які містять зволожуючі компоненти.

Пов’язано: 13 порад та засобів для запобігання акне та прищів природним шляхом
Чутлива шкіра (або якщо ви уникаєте хімічних речовин)

Чутлива шкіра залишається свіжою та яскравою, коли піддається впливу найменшої кількості інгредієнтів, на які вона може відреагувати. Виберіть фізичний або мінеральний сонцезахисний крем, оскільки він містить оксид цинку і діоксид титану, які захищають шкіру. Ці два ключові інгредієнти не печуть очі. Вони діють, розташовуючись на поверхні шкіри і утворюють бар’єр, який захищає вас від сонця.

Колір шкіри

Колір вашої шкіри значною мірою визначає рівень SPF, який вам слід використовувати. Наприклад, якщо у вас світла шкіра і ви завжди або зазвичай обгораєте, найкраще носити сонцезахисний крем з SPF 30 або вище. І навпаки, якщо у вас середня або смаглява шкіра, або ви зазвичай засмагаєте і ніколи не обгораєте, вам підійде сонцезахисний крем з SPF 15.

Захист шкіри сонцезахисними засобами є однією з найкращих і найважливіших практик у догляді за шкірою. Постійний вплив ультрафіолетових променів робить вашу шкіру більш схильною до таких проблем, як зморшки, пошкодження сонцем, сонячні опіки і навіть рак. Однак вибір правильного сонцезахисного крему допоможе вирішити і запобігти цим проблемам. При виборі сонцезахисного крему, можливо, доведеться звернути увагу на кілька факторів, включаючи тип шкіри, алергію, рівень впливу сонця, SPF, формулу та інгредієнти. Дотримання перерахованих вище порад та інструкцій може допомогти Вам вибрати правильний сонцезахисний крем.