Як вибрати крем з гіалуроновою кислотою

Гіалуронова кислота є поширеним інгредієнтом у засобах по догляду за шкірою. Вона використовується головним чином у зволожуючих кремах, лосьйонах і сироватках через її здатність зволожувати і робити шкіру більш пружною. Гіалуронова кислота також використовується в ін’єкційних дермальних наповнювачах, щоб допомогти усунути зморшки та додати об’єму обличчю та губам.

Гіалуронова кислота (ГК) – це глікозаміноглікан, який природним чином зустрічається в шкірі, сполучній тканині, очах і суглобах.1 Її також називають гіалуронаном.

Визначення

Гіалуронова кислота є неймовірно популярним і поширеним інгредієнтом у засобах по догляду за шкірою та косметологічних продуктах.

Оскільки в її назві є слово “кислота”, її часто плутають з відлущувальним інгредієнтом, подібно до саліцилової або гліколевої кислоти. Однак гіалуронова кислота має мало спільного з альфа-гідрокси або бета-гідроксикислотами, такими як ці.

Гіалуронова кислота природним чином міститься в шкірі, сполучних тканинах, очах і суглобах. Вона допомагає надати структуру шкірі, відновлює тканини та змащує суглоби.

Найбільша кількість гіалуронової кислоти в організмі міститься в шкірі. Це основний компонент позаклітинного матриксу, який є гелеподібним матеріалом, що оточує клітини шкіри.

Більш відомі білки колаген та еластин також є частиною цього матеріалу, як і інші глікозаміноглікани (сімейство полісахаридів або вуглеводів, частиною яких є гіалуронова кислота).2

Гіалуронова кислота – це не просто речовина, яка оточує клітини вашої шкіри. Вона життєво необхідна для підтримання рівня зволоженості шкіри.

Гіалуронова кислота притягує воду зсередини дерми і переміщує її до поверхні шкіри, епідермісу. Гіалуронова кислота та інші глікозаміноглікани також відіграють важливу роль в еластичності та тонусі шкіри, клітинному метаболізмі, регенерації та загоєнні.

З віком рівень гіалуронової кислоти в шкірі природним чином знижується. Ваша шкіра не виробляє її так ефективно, як раніше. Частково саме тому шкіра з віком стає тоншою і сухішою.

Рівень гіалуронової кислоти в шкірі починає різко знижуватися після 40 років.

Переваги

Гіалуронову кислоту часто називають антивіковим засобом, але це не зовсім точно. Її більш точно можна описати як зволожуючу шкіру.

Гіалуронова кислота є макромолекулою, тобто її молекули мають великий молекулярний розмір – занадто великий, щоб ефективно всмоктуватися в шкіру. Місцеве застосування гіалуронової кислоти не збільшить природні запаси гіалуронової кислоти у вашій шкірі.

Насправді, гіалуронова кислота взагалі не проникає в шкіру. Як результат, вона не матиме великого впливу на старіння.

Однак це не означає, що вона не впливає на вашу шкіру. Вона має безліч інших переваг, як і безрецептурні препарати з гіалуроновою кислотою, що відпускаються без рецепта.

Максимальне зволоження

Креми з гіалуроновою кислотою відомий своєю здатністю покращувати рівень зволоженості шкіри.3 Гіалуронова кислота є зволожувачем, тобто вона притягує до себе воду і допомагає шкірі утримувати воду.

Нанесіть місцевий засіб з гіалуроновою кислотою, і він допоможе витягнути вологу з глибоких шарів шкіри, щоб наповнити вологою верхні шари шкіри. Якщо ви живете у вологому регіоні, це також може допомогти втягнути воду з повітря у вашу шкіру.

Продукти з гіалуроновою кислотою також допомагають зменшити трансепідермальну втрату води. Це ще один спосіб сказати, що вона допомагає утримувати воду в шкірі, а не дозволяє їй випаровуватися в повітря.

Дивовижно, але гіалуронова кислота може утримувати у воді до 1,000 разів більше води, ніж її власна вага.

Гладенька та сяюча шкіра

Хоча ГК не стирає дрібні зморшки, додаткова волога допомагає зробити шкіру більш пружною, що робить ці зморшки більш гладенькими.

Крім того, тонкі зморшки навколо очей та губ часто є ознакою сухості або зневоднення шкіри. Добре зволожена шкіра виглядає менш зморшкуватою і більш свіжою.

Креми з гіалуроновою кислотою підходить для всіх типів шкіри

Гіалуронова кислота підвищує рівень вологи в шкірі без додавання олії.

Сама по собі вона не викликає відчуття жирності. Вона досить легка, тому її можна включати до складу нежирних продуктів, які чудово почуваються на шкірі, схильній до жирності.

Захисний засіб для шкіри

Деякі дослідження показують, що гіалуронова кислота може мати антиоксидантні та протизапальні властивості, навіть при місцевому застосуванні.4

Гіалуронова кислота може сприяти регенерації шкіри та її загоєнню. Через це зволожуючі засоби, які містять гіалуронову кислоту, часто рекомендуються після хімічного пілінгу або лазерного лікування.

Омолоджує обличчя

Місцева гіалуронова кислота не може повернути назад поверхневі ознаки старіння, але ін’єкційні форми гіалуронової кислоти можуть.

Гіалуронову кислоту можна вводити безпосередньо в шкіру, щоб допомогти заповнити глибокі лінії і зморшки. Вона також використовується для реконтурної пластики обличчя, повертаючи молодість і повноту щокам або заповнюючи губи.

Ще однією перевагою ін’єкцій гіалуронової кислоти є те, що вона стимулює шкіру виробляти більше колагену самостійно, а це означає, що вона може мати тривалі антивікові переваги.

Вибираємо продукт

Гіалуронова кислота неймовірно популярна, і її можна знайти в безлічі засобів по догляду за шкірою, від очищувальних засобів і масок для обличчя до макіяжу.

Якщо ви хочете отримати зволожуючі переваги гіалуронової кислоти, найкраще вибрати зволожуючий крем, лосьйон або сироватку.

Ці зволожуючі засоби – чудовий спосіб доставити гіалуронову кислоту в шкіру, зволожити її, допомогти шкірі почуватися краще і (принаймні тимчасово) допомогти шкірі виглядати більш пружною і молодою.

Шукайте гіалуронову кислоту або гіалуронат натрію на етикетці інгредієнтів вашого засобу по догляду за шкірою.

Гіалуронат натрію, ще один інгредієнт, який ви можете помітити в засобах по догляду за шкірою, – це сіль, яку отримують з гіалуронової кислоти. Найбільша різниця між ними полягає в тому, що гіалуронат натрію всмоктується в шкіру набагато легше, ніж гіалуронова кислота.

В ідеалі, ви хочете, щоб вміст гіалуронової кислоти у вашому засобі для догляду за шкірою становив 1% або більше. Якщо її буде менше, навряд чи вона матиме багато переваг для Вашої шкіри.

Якщо на засобі не вказано процентний вміст гіалуронової кислоти, принаймні переконайтеся, що вона займає досить високе місце в списку інгредієнтів, а не є однією з останніх у списку.

Більшість зволожуючих засобів з гіалуроновою кислотою слід використовувати двічі на день, вранці та ввечері. Обов’язково ознайомтеся з інструкцією до вашого конкретного продукту і ретельно дотримуйтесь цих інструкцій.

Наносите гіалуронові сироватки після очищення (і тонізації, якщо ви використовуєте тонік). Зволожуючі креми – це вже занадто. Протягом дня нанесення сонцезахисного фільтру буде останнім кроком у догляді за шкірою.

Більшість людей помічають різницю в тому, як відчуває себе шкіра відразу після нанесення засобу з гіалуроновою кислотою. Однак, як і у випадку з будь-яким іншим продуктом по догляду за шкірою, потрібно кілька тижнів використання, перш ніж Ви побачите всі переваги.

Дермальні філери

Якщо ви шукаєте ще більших результатів, ін’єкційні філери для шкіри – це те, що вам потрібно.

Дермальні філери, які іноді називають рідкими підтяжками обличчя, дають миттєвий результат. Гіалуронова кислота – один з найпопулярніших філерів, оскільки він добре переноситься. Це природний компонент шкіри, тому ризик поганої реакції дуже низький.

Juvederm і Restalyne – поширені дермальние філери, в яких використовуються похідні гіалуронової кислоти. Тонка голка використовується для введення гіалуронової кислоти в області, які ви хочете обробити.

Весь процес зазвичай займає менше години. Хоча це не зовсім комфортно, це не болюча процедура. Для полегшення дискомфорту можна використовувати знеболюючий засіб.

Недоліком, як і у випадку з усіма дермальними філлерами, є те, що результати не є постійними. Шкіра з часом поглинає гіалуронову кислоту. Для того, щоб зберегти шкіру або губи пухкими або утримати зморшки на відстані, Вам потрібно буде повторити процедуру.

Зазвичай ін’єкції гіалуронової кислоти тривають від шести до 18 місяців.5 Ін’єкції гіалуронової кислоти можна зробити в кабінеті дерматолога або пластичного хірурга.

Можливі побічні ефекти

Креми з гіалуроновою кислотою є дуже безпечним інгредієнтом, як при місцевому застосуванні, так і в якості дермального наповнювача. Вона дуже ніжна на шкірі. Сам інгредієнт навряд чи може викликати будь-які проблеми. Тим не менш, важливо дотримуватися обережності, як і при використанні будь-якого нового продукту по догляду за шкірою.

Якщо у Вас виникло будь-яке подразнення, або якщо продукт пече чи щипає при нанесенні, змийте його і припиніть використання продукту. Якщо подразнення не зникне через кілька днів, зателефонуйте своєму лікарю.

Деякі люди, однак, звертають увагу на те, що місцеві засоби, які містять гіалуронову кислоту, діють прямо протилежно тому, для чого вони призначені: тобто, вони роблять шкіру більш сухою.

Якщо це сталося, переконайтеся, що ви використовуєте окремий зволожуючий крем (якщо ви використовуєте тільки сироватку з гіалуроновою кислотою), щоб запечатати вологу з пом’якшуючими інгредієнтами.

У будь-якому випадку, ви також можете спробувати інший продукт або марку. Іноді не гіалуронова кислота викликає припадки на шкірі, а інший інгредієнт, що входить до складу цього конкретного продукту.

Дермальні наповнювачі з використанням гіалуронової кислоти також дуже безпечні, але в рідкісних випадках вони можуть викликати:

  • Почервоніння
  • Синці
  • біль
  • Інфекцію
  • Некроз шкіри (якщо він вводиться в артерію або стискає її)
  • Сліпота (якщо ін’єкція вводиться в артерію або стискає її)

Щоб уникнути серйозних ускладнень, важливо знайти сертифікованого дерматолога, який добре знає анатомію. Лікар, який проводить ваше лікування, проінформує вас про всі можливі побічні ефекти та про те, як їх краще уникнути.

Гіалуронова кислота є широко використовуваним зволожуючим інгредієнтом в засобах по догляду за шкірою. Ваш поточний зволожуючий засіб, який ви використовуєте, може навіть вже містити гіалуронову кислоту.

Ви можете безпечно включати гіалуронову кислоту майже в будь-який режим догляду за шкірою, якого ви зараз дотримуєтесь. Тільки обов’язково проконсультуйтеся зі своїм дерматологом, перш ніж включати її, якщо ви також використовуєте будь-які рецептурні препарати.