Для чого використовується сироватка з гіалуроновою кислотою

Гіалуронова кислота – це клейка, слизька речовина, яку організм виробляє природним шляхом. Вчені виявили гіалуронову кислоту по всьому тілу, особливо в очах, суглобах і шкірі.

Що таке гіалуронова кислота?

Гіалуронова (вимовляється хі-а-лу-рон-ова) кислота – також відома як гіалуронан або гіалуронат – є липкою, слизькою речовиною, яку організм виробляє природним шляхом. Вчені виявили гіалуронову кислоту по всьому тілу, особливо в очах, суглобах і шкірі.

Що гіалуронова кислота робить для вас?

Гіалуронова кислота є чудовою речовиною через всі переваги та використання, які вона має у вашому організмі. Ось лише деякі з переваг гіалуронової кислоти:

  • Допомагає речам рухатися плавно. Гіалуронова кислота допомагає суглобам працювати як добре змащений механізм. Вона запобігає болю і травмам від тертя кісток одна об одну.
  • Це допомагає підтримувати речі зволоженими. Гіалуронова кислота дуже добре утримує воду. Чверть чайної ложки гіалуронової кислоти утримує близько півтора галонів води. Ось чому гіалуронову кислоту часто використовують для лікування сухості очей. Вона також використовується в зволожуючих кремах, лосьйонах, мазях і сироватках.
  • Вона робить шкіру еластичною. Гіалуронова кислота допомагає шкірі розтягуватися і згинатися, а також зменшує зморшки і лінії. Доведено, що гіалуронова кислота також допомагає ранам швидше загоюватися і може зменшити рубці.

Як її виробляють?

Гіалуронову кислоту часто виробляють шляхом ферментації певних видів бактерій. Також поширеним джерелом є півнячі гребінці (червоні ірокези на голові та обличчі півня, схожі на ірокези).

Чи безпечна гіалуронова кислота?

Так, безпечна. Дослідження показують, що гіалуронова кислота безпечна у використанні. Реакції або побічні ефекти від гіалуронової кислоти рідкісні, і її безпечно використовувати, якщо ви вагітні або годуєте грудьми.

Як гіалуронова кислота взаємодіє з іншими продуктами?

Продукти, які поєднують гіалуронову кислоту з іншими ліками або сполуками, можуть мати певні ризики побічних ефектів.

Важливо повідомити свого лікаря про всі ліки, які ви приймаєте, включаючи добавки, вітаміни тощо. Вони можуть допомогти вам краще зрозуміти будь-які потенційні проблеми.

Як я можу приймати гіалуронову кислоту?

Існує багато способів прийому гіалуронової кислоти (як окремо, так і в складі комбінованих препаратів). Багато з них доступні без рецепта. Для деяких потрібен рецепт лікаря. Для деяких потрібно звернутися до кваліфікованого медичного працівника.

Кілька різних способів (доступних без рецепта), якими можна приймати гіалуронову кислоту, включають:

  • Через рот: Гіалуронова кислота випускається у вигляді дієтичних добавок і таблеток. Існує навіть рідка форма, яку можна змішувати з водою і пити.

Прийом гіалуронової кислоти через рот може мати багато переваг. До них відносяться зменшення болю при артриті, поліпшення здоров’я шкіри та багато іншого.

  • На вашій шкірі: Продукти з гіалуроновою кислотою випускаються в різних формах, які ви наносите на шкіру. До них відносяться шампуні, лосьйони, креми, гелі, мазі, пластирі та сироватки. Ви також можете купити порошок гіалуронової кислоти і змішати його з водою, щоб створити сироватку гіалуронової кислоти, яку можна наносити на шкіру.

Гіалуронова кислота має корисні властивості при застосуванні на шкірі. Вона особливо корисна для зменшення видимості зморшок і вікових ліній.

  • Очні краплі: Широкий вибір очних крапель містить гіалуронову кислоту.
  • Для інтимного контакту: Гіалуронова кислота є поширеним інгредієнтом гелів, кремів або особистих лубрикантів для усунення вагінальної сухості або болю, особливо для жінок, які переживають менопаузу.

Гіалуронова кислота також доступна за рецептом у наступних формах:

  • В ін’єкціях: Ін’єкції гіалуронової кислоти в суглоби можуть полегшити біль, викликаний артритом. Вона також зазвичай використовується з ліками, що вводяться внутрішньовенно. Медичні працівники можуть призначати її без призначення лікаря для лікування болю в сечовому міхурі (наприклад, болю, викликаного інтерстиціальним циститом).
  • Під шкіру: Філери, що містять гіалуронову кислоту та колаген (природний білок, який також міститься у вашому організмі), дозволені для введення під шкіру. Ці наповнювачі допомагають відновити природну форму і зовнішній вигляд, наприклад, для лікування шрамів від акне або додавання об’єму губам.
  • У ніс: Деякі ліки використовують гіалуронову кислоту, оскільки вона допомагає організму засвоювати їх, особливо при прийомі через ніс.
  • За допомогою інгалятора/небулайзера: Гіалуронова кислота може лікувати респіраторні (дихальні) проблеми, такі як астма або інфекції.

Пам’ятайте, що тільки навчені та кваліфіковані медичні працівники повинні робити ін’єкції. Хоча експерти стверджують, що гіалуронова кислота безпечна, неправильне використання – особливо при ін’єкціях – може призвести до серйозних ускладнень або навіть смерті.

Як працює гіалуронова кислота?

Гіалуронова кислота належить до типу довгих, складних ланцюгових молекул, які називаються полімерами. Ланцюжок має багато місць, де можуть зачепитися інші хімічні сполуки (наприклад, вода). Ось чому чверть чайної ложки гіалуронової кислоти може утримувати близько півтора галонів води, що робить її найкращим полімером – природним чи штучним – для поглинання води (і ключовим інгредієнтом зволожуючих продуктів).

Оскільки гіалуронова кислота має багато місця для приєднання інших молекул, вона чудово підходить для транспортування інших молекул по всьому тілу. Вона також має здатність прикріплюватися до клітин, саме тому адресна доставка ліків за допомогою гіалуронової кислоти є основною темою дослідження.

Ланцюгоподібна структура гіалуронової кислоти також означає, що вона може діяти як каркас, що дозволяє тканинам рости. Це ключовий крок у загоєнні ран на тілі. Вчені також виявили гіалуронову кислоту в людських ембріонах і вивчають, яку роль відіграє гіалуронова кислота у розмноженні та розвитку.

Чи працює гіалуронова кислота?

Так, залежно від того, як її використовувати. Це універсальна молекула, і вчені продовжують знаходити нові корисні способи її застосування. Зараз її найчастіше використовують для здоров’я шкіри, суглобів та очей. Вона також є темою сотень наукових досліджень і випробувань по всьому світу.

Як гіалуронова кислота впливає на шкіру?

Тривале використання сироватки з гіалуроновою кислотою на шкірі або у вигляді харчової добавки, що приймається через рот, може покращити загальний стан шкіри. Вона також чудово допомагає поліпшити загальну гнучкість та еластичність шкіри (тобто робить шкіру більш еластичною та м’якою).

Чи корисна гіалуронова кислота при акне?

Гіалуронова кислота широко використовується як інгредієнт наповнювачів, які відновлюють або приховують шрами, що залишилися після акне. Було проведено кілька обмежених досліджень комбінацій гіалуронової кислоти та інших препаратів для лікування акне, але поки що немає достатніх доказів їх ефективності.

Чи безпечна гіалуронова кислота?

Так, в залежності від того, як вона використовується. Безрецептурні сироватки та засоби з гіалуроновою кислотою, які наносяться на шкіру (креми, лосьйони і т.д.) або в засобах по догляду за очима, вважаються безпечними. Добавки гіалуронової кислоти, що приймаються через рот, також вважаються безпечними (але Ви все одно повинні повідомити про них свого лікаря, як і про будь-які інші ліки, вітаміни або добавки).

Препарати гіалуронової кислоти, що відпускаються за рецептом, слід приймати точно за вказівками лікаря. Ін’єкції будь-якого виду, що містять гіалуронову кислоту, повинен робити тільки ліцензований, кваліфікований медичний працівник.

Коли я повинен поговорити зі своїм лікарем про гіалуронову кислоту?

Ви можете поговорити зі своїм лікарем про гіалуронову кислоту, якщо ви зацікавлені у використанні її в якості добавки. Ви також можете також запитати їх про варіанти лікування, які використовують гіалуронову кислоту для наступних станів або цілей:

Здоров’я шкіри (особливо сухість, рубці, жорсткість та шкірні захворювання, такі як склеродермія та актинічний кератоз).

  • Здоров’я очей, особливо для лікування сухості очей.
  • Здоров’я суглобів, особливо для лікування артриту і травм м’яких тканин.
  • При ранах, які повільно загоюються.
  • Як варіант лікування болю в сечовому міхурі, особливо болю, спричиненого інтерстиціальним циститом.
  • Респіраторні захворювання, такі як астма.

Гіалуронова кислота має багато застосувань і переваг, від зміцнення здоров’я шкіри, очей і суглобів до прискорення загоєння ран. Як і будь-які ліки або добавки, важливо проконсультуватися зі своїм лікарем, перш ніж включати гіалуронову кислоту у свій режим лікування.