Як працює крем зволожуючий для лиця

Три шари шкіри

Шкіра людини, яка є найбільшим органом в організмі і покриває людину з голови до ніг, складається з трьох шарів, а саме епідермісу, дерми та гіподерми. Гіподерма складається з шару жиру, а також містить нерви і кровоносні судини. Над цим шаром знаходиться дерма, що складається з нервів, кровоносних судин, волосяних стрижнів, потових і сальних залоз. Саме сальні залози виробляють шкірне сало – маслянисту, воскоподібну речовину, яка надає шкірі жирний вигляд і текстуру. Проблеми з виділенням шкірного сала призводять до появи акне та інших проблем, пов’язаних зі шкірою.

Важливість підтримання шкіри зволоженою

Коли на вулиці тепло або температура навколишнього середовища трохи підвищена, шкіра починає пересихати. Крім того, тривалий вплив певних елементів навколишнього середовища та подразників, таких як агресивні миючі засоби, також порушує природний водний баланс шкіри, видаляючи з неї ліпіди. Таке висихання шкіри, з суто біологічної точки зору, відоме як трансепідермальна втрата води або TEWL. Більш конкретно, це втрата води зсередини організму в навколишнє середовище через процес дифузії або випаровування. На TEWL суттєво впливають температура, метаболізм та коливання активності потових залоз.

Суха, зневоднена шкіра втрачає здатність до розтягування і, як наслідок, тріскається і лущиться, що ще більше прискорює процес зневоднення шкіри.

Що робить зволожуючий крем для лиця?

Більшість зволожуючих кремів для лиця (фактично, майже всі косметичні продукти взагалі) працюють виключно на клітинах епідермісу (самого верхнього шару). Ідея полягає в тому, щоб запобігти виходу вологи з поверхні шкіри та/або поповнити її водний запас, і це саме те, що роблять зволожуючі засоби. Вони, по суті, забезпечують невелику кількість води, яка проникає через клітинні мембрани, щоб зволожити і розпушити зовнішні шари відмерлих клітин шкіри. З цією метою зволожуючі креми незмінно мають у своєму складі значну кількість води. Крім того, вони містять якийсь віск, жир або олію, які утримують воду на шкірі, щоб вона не випаровувалася відразу.

Типи зволожуючих кремів

Зволожуючі креми для лиця можна умовно розділити на три категорії:

Оклюзійні

Оклюзійні утворюють на поверхні шкіри бар’єр, через який молекули води не можуть проникнути. Таким чином, вони в основному замикають молекули води, які вже присутні всередині шкіри, що робить їх дуже ефективними в підтримці шкіри зволоженою протягом деякого часу.

Пом’якшувальні речовини

Пом’якшувальні речовини заповнюють проміжки між клітинами в шкірі, щоб зробити її більш гладкою. Хоча пом’якшувальні та оклюзійні засоби мають деякі спільні компоненти (стеарат і касторова олія), вони працюють зовсім по-різному.

У той час як оклюзії просто утворюють бар’єр на зовнішньому шарі, емоленти фактично проникають в шкіру і заповнюють проміжки між клітинами, в яких відсутні жирові шари ліпідів. Спосіб дії емолентів відрізняється від традиційних зволожуючих засобів, саме тому вони стали досить популярними в останні роки.

Зволожувачі

Зволожувачі допомагають притягувати воду до шкіри, щоб підтримувати її зволоженою. При нанесенні на шкіру молекули зволожувачів притягують вологу з навколишнього середовища і утримують її всередині шкіри, саме тому багато лосьйонів для шкіри містять зволожувачі.

Вони також змушують молоді, вологі клітини прилипати до поверхні, не даючи шкірі лущитися. Крім того, вони стимулюють природне вироблення організмом керамідів, які утримують будь-яку втрату води з зовнішнього шару під контролем.

У двох словах, незалежно від того, наскільки дорогим зволожуючим кремом для обличчя ви користуєтеся, всі комерційні зволожуючі креми в основному працюють за одним і тим же принципом. Однак вони можуть мати додаткові функції, такі як віддалений термін придатності (завдяки додаванню деяких консервантів), приємний аромат, привабливу обкладинку або популярного представника бренду. Проте жодна з цих додаткових, дорогих властивостей не має нічого спільного з основною метою – підтримувати шкіру зволоженою.